Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stalówki 16'' do O3 na zimę - jakie macie ET i szerokość?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Stalówki 16'' do O3 na zimę - jakie macie ET i szerokość?

    Zamieszczone przez AdamB
    trochę ośla łączka, będę się nudzić z synem
    no to jak chcesz wrażeń to tu .... Link

  • #2
    Stalówki 16'' do O3 na zimę - jakie macie ET i szerokość?

    Widzę wątek poniżej, ale został zamknięty i w sumie nie do końca wiadomo w jakich granicach mieści się tolerancja ET i szerokości by nic nie ocierało, etc.

    Gdzieś udało mi się wyczytać:
    6.5Jx16 ET46 dla opony 205/55 R16 (niedozwolone użycie łańcuchów śniegowych)
    5Q0601027A or 5Q0601027F

    6Jx16 ET48 dla opony 205/55 R16 (dozwolone łańcuchy śniegowe)
    5Q0601027H

    że takie są ori. Czy ktoś wie jaki może być powód że na 6,5 nie można zakładać łańcuchów? Jest już zbyt szeroko?

    Będę zakładał opony 205/55/16 - czy do takiej opony pasują zarówno felgi 6'' jak i 6,5'' cala? Któreś lepiej?

    Za ile realne jest kupienie nowych ori stalówek by nie były podróbkami? Czy ktoś z sprzedawców na OCP ma felgi w ofercie?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Ja mam felgi 6.5Jx16 Opony 205/55/16 ET46 Wszystko pasuje idealnie.
      Felgi firmy KFZ Kupiłem od kolegi z forum nick Gracz.
      Za jedną felgę zapłaciłem 190zł. Kolega Gracz na felgi i opony dla OCP daje przyzwoite rabaty.
      Forum - Octavia Club Polska

      Jeżeli chodzi o łańcuchy to nie wiem czy można na te felgi użyć łańcuchy, bo nigdy nie zakładałem.
      Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
      http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez bob_best
        Czy ktoś z sprzedawców na OCP ma felgi w ofercie?
        tak, misiek^wro

        Forum - Octavia Club Polska
        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

        Komentarz


        • #5
          bob_best, znajdź kogoś blisko Czech i zamów:
          Jak ktoś reflektuje na stalówki 16" i ma blisko do Czech to można zamówić tutaj:
          Attention Required! | Cloudflare
          można zamówić z dostawą do wybranego sklepu w Czechach i odebrać za darmo.
          Po przeliczeniu wychodzi jakieś 560zł, sporo taniej niż u nas.

          PS. Te numery kół łańcuchy/niełańcuchy to też cytat ze mnie

          Komentarz


          • #6
            Re: Stalówki 16'' do O3 na zimę - jakie macie ET i szerokość

            Zamieszczone przez bob_best
            Będę zakładał opony 205/55/16 - czy do takiej opony pasują zarówno felgi 6'' jak i 6,5'' cala?
            Podpinam się do pytania. Jak układają się opony 205/55/16 na feldze 6Jx16? Wiem, że według różnych źródeł do takich opon formalnie dopuszczalne są felgi 5,5-7,5", a optymalne to 6,5" Ale jak z praktyką? Czy są powody, by nie stosować do takiej opony felgi 6", bo jednak 'za wąsko', albo 'opona zbyt baloniasta i auto pływa' (tak mnie kolega przekonywał). Przyczyna pytania typowa - mam już zimówki 205 na 6,5J, ale Skoda zabrania łańcuchów na tym stosować, więc coś tu muszę zmienić jak najmniejszym kosztem, ale rozsądnie i 'legalnie'.
            Pozdrawiam - Jacek

            O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

            Komentarz


            • #7
              Opona 205/55 bezproblemowo układa się na feldze 6x16 i dodatkowo lepiej chroniona jest felga ale nie jest to optymalna felga do tych opon, współczynnik szerokości felgi do szerokości opony wynosi 0,74 (6x2,54cm/20,5=0,74) a powinien zawierać się pomiędzy 0,8 a 0,95 (optymalnie 0,85). Z drugiej strony OIII wychodzi na feldze 7x17 do opony 225/45 (współczynnik 0,79) czyli całkowite minimum dla tej felgi i nie ma żadnego problemu z trakcją i pływaniem samochodu (tylko RS ma felgę 7,5x17 - felga Dorado współczynnik 0,846). Nie bardzo rozumiem dlaczego Skoda nie zaleca łańcuchów do felgi 6,5x16 skoro w Passacie B7 gdzie standardowo są felgi 7x16 do opony 205/55 do łańcuchów zalecane są właśnie felgi 6,5x16 (w OIII na pewno nie braknie w nadkolu miejsca na łańcuch). Domyślam się że może chodzić wyłącznie o marketing i dodatkowe zyski. Na forum w temacie "ILIAS czy MINORIS" któryś z kolegów wrzucił zdjęcia pokazujące że felga 6,5x16 (ILIAS) całkowicie chowa się w oponie 205/55 więc z łańcuchami nie ma problemu.

              Komentarz


              • #8
                DB - dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, to mi wiele wyjaśnia. Jednak jak to w czeskiej ( :P ) komedii bywa - nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Niedawno zadałem pytanie do Skoda Polska o stosowanie łańcuchów na moich ILIASACH. I dziś właśnie dostałem odpowiedź, którą tu cytuję:
                Informujemy, że dla nr VIN TMBJC9NE5E0126043 oraz opony 205/55 R16 91V, jak również obręczy 6,5J x 16 producent pozwala stosować łańcuchy przeciwśniegowe.
                Odpowiedź ze Skody.
                Dodam, że moja Octavia doposażona jest w "pakiet na bezdroża", więc siedzi nieco wyżej. Może dlatego w moim przypadku dopuszczalne są łańcuchy na felgach 6.5"?
                Pozdrawiam - Jacek

                O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                Komentarz


                • #9
                  ujacek, ale przecież moje tłumaczenie z homologacji dotyczyło felg stalowych o konkretnych numerach, nigdzie nie pisałem, że nie można łańcuchów na Iliasach czy innych niż te wymienione w 1 poście...

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez mac_aaron
                    ujacek, ale przecież moje tłumaczenie z homologacji dotyczyło felg stalowych o konkretnych numerach, nigdzie nie pisałem, że nie można łańcuchów na Iliasach czy innych niż te wymienione w 1 poście...
                    Tak, ale w instrukcji obsługi Octavii 3 na stronie 232 jest wyraźnie napisane, że:
                    Ze względów technicznych stosowanie łańcuchów przeciwślizgowych jest dopuszczone
                    tylko przy odpowiedniej kombinacji obręczy kół i opon.(...)
                    6Jx16 ET48 mm 205/55 R16

                    Stąd był mój problem, jakie felgi do łańcuchów, a że już mam opony 205/55/16....
                    Wiem - trochę się wpiąłem w temat. ops:
                    Pozdrawiam - Jacek

                    O3 Combi 1.4 TSI Elegance Beż Capuccino

                    Komentarz


                    • #11
                      Łańcuch śniegowy ma w większości wypadków oczko 12mm więc nie ma problemu ze stosowaniem ich w OIII przy felgach 6,5x16 ET 46 z oponami 205/55 (również bez pakietu na bezdroża). W porównaniu do największego seryjnie oferowanego koła 7,5x18 ET 51 z oponą 225/40 (oczywiście koła mają taką sama średnicę +/- 0,5%) od wewnętrznej strony pozostaje jeszcze zapas 18 mm nie mówiąc już o stronie zewnętrznej gdzie jest naprawdę sporo miejsca.
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        bob_best,

                        Forum - Octavia Club Polska
                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                        Komentarz


                        • #13
                          Jaką felgę stalową polecacie na zime do o III z oponami 205x55

                          6Jx16 ET48 czy 6,5 x16 ET 46?

                          Komentarz


                          • #14
                            Sweetdream,

                            oem parametry

                            16x6,5 ET46 205/55/16
                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                            Komentarz


                            • #15
                              podobno stalówki 16" do O3 sa inne niż 16", które skoda sprzedawala do O2...

                              orentuje się ktoś ile warta sa te 16" stalówki do O3, jakbym chciał w Skodzie kupic? podobno droższe sa od tych poprzednich do O2...

                              i tez po ile moznaby dostać orginalne kołpaki Tekton do 16" na zime....

                              ma mi sprzedawca ze Skody przygotować jakas dobra oferte na stalówki 16", zimowki 205/55R16 (Vredestein - nie wiem co to) i kołpaki Tekton 16" - wszystko tak w cenie "posezonowej".... kupowal ktoś ostatnio? jaka cena bylaby w miare ok?
                              O3 1.2 105KM 6M

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy felga o takich parametrach będzie rónież dobra:

                                Średnica
                                16 cali
                                Szerokość
                                6,5 cala
                                Rozstaw śrub
                                5x112
                                Otwór Centrujący
                                57
                                Odsadzenie (ET)
                                40

                                Pytam gdyż na popularnym portalu aukcyjnym praktycznie nie ma 16x6,5 5x112 i et 46.

                                Komentarz


                                • #17
                                  6,5x16" 5x112 ET42
                                  ja mam taka
                                  opona 205/55 R16 91 H

                                  wszystko ok pasuje i działa

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Sweetdream
                                    Czy felga o takich parametrach będzie rónież dobra:

                                    Średnica
                                    16 cali
                                    Szerokość
                                    6,5 cala
                                    Rozstaw śrub
                                    5x112
                                    Otwór Centrujący
                                    57
                                    Odsadzenie (ET)
                                    40

                                    Pytam gdyż na popularnym portalu aukcyjnym praktycznie nie ma 16x6,5 5x112 i et 46.

                                    jak najbardziej będzie pasować
                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      czyli przy feldze 6,5x16 et moze byc pomiedzy 40-46 ?
                                      Odsadzenie ma więc drugorzędne znaczenie tak?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Sweetdream
                                        czyli przy feldze 6,5x16 et moze byc pomiedzy 40-46 ?
                                        felgi będą bardziej wysunięte 'na zewnątrz' względem 'osi pojazdu'
                                        6mm na spokojnie można uznać za tolerowane


                                        Zamieszczone przez Sweetdream
                                        Osadzenie ma więc drugorzędne znaczenie tak?
                                        no znowu tak nie możesz napisać, bo jak dasz za niskie ET to felga wyjdzie poza obrys pojazdu (będzie wystawać bardziej niż 'nadkole')
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Dzięki Luki!
                                          To juz tak zupelnie wprost jakie et jak nie 46 (praktycznie brak na allegro) bedzie najlepsze? 42? czy moze 50?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            wiadomo oem parametry to

                                            16x6,5 ET46 205/55/16

                                            ale jak weźmiesz ET42 będzie też dobrze

                                            ps.
                                            ET50 'wepchnie' felgę do 'wewnątrz' - ta wersja odpada
                                            kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                            SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Im mniejsze ET tym lepiej, bo swobodnie mozna lancuchy zakladac.
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Sweetdream,
                                                Spokojnie możesz brać z ET 42. Ja na zimowkach mam felgę 16x7 i ET 40 i wszystko pasuje. A powiem więcej że lepiej to wygląda niż na oryginalnej 17 gdyż koło wyszło ok 1cm na zewnątrz.
                                                jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                                                była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jeżeli wybiorę 6.5x16 5x112 ET46 ML57 to czy przy przeglądzie w ASO nie doczepią się, ze felga jest niewymiarowa?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X